o nas

Czy wiesz, że makama atelier to nie tylko marka, a nazwa "makama" ma ukryte znaczenie? Kryje się za tym historia, którą z przyjemnością Ci opowiemy!​

Mała dziewczynka o włosach blond biegła przez wioskę. Miała 2,5 roku i lubiła się bawić. Lalki, misie, jednak nie to było jej ulubionym zajęciem. Już prawie dobiegła do miejsca, gdzie rozgrywało się coś dla niej niesamowitego. Kobiety z pobliskich domów zbierały się w jednym pokoju by wspólnie robić na drutach. Blondwłosa dziewczynka dotarła w to miejsce punktualnie. Chodziła między zajętymi rzemiosłem kobietami uśmiechając się, czasem przysiadła przy jednej z pań by przypatrzyć się dłużej. Kochała to. To była jej "zabawa". Pewnego dnia poprosiła mamę i tatę o druty, jednak był to zbyt drogi wydatek. Rodzice dziewczynki wymyślili zaś inny pomysł. Zawołali córkę by dać jej ów prezent, po chwili w jej rączkach znalazły się dwie szprychy od rowera.

Blondwłosa dziewczyna osiągnęła już wiek nastoletni. Jak większość, jeśli nie wszyscy, w jej wieku, nie lubiła zajęć szkolnych, lecz na jedne chodziła wręcz z wypiekami na twarzy. Lekcje szydełkowania. Uwielbiała to, jak z pozoru zwyczajnej włóczki i szydełka, można stworzyć coś unikatowego. Nie wiedziała, że jej dłonie są do tego zdolne, im więcej potrafiła, tym więcej chciała kreaować.

Dziś dorosła już kobieta realizuje swoje marzenie - założyła markę, a z szydełkowania uczyniła sposób na życie. Twórczość makama atelier została doceniona na Gali Dobrego Stylu 2019 i wyróżniona statuetką Dobrego Stylu. Jej kreacje osiągają coraz to większą popularność wśród polskich i zagranicznych klientów, a efekty jej pracy możecie oglądać na naszej stronie. Kolekcje wykonane własnymi dłońmi, wyobraźnią i z pasją niesioną wraz z marzeniem z dzieciństwa.

co oznacza "makama"?

Nazwa marki nie była wynikiem przypadku ani nie powstała po dłuższych kreatywnych dyskusjach. Definicja słowa "makama" jest prosta i, jak dla każdych rodzin ceniących bliskość, istotna. Określenie jest połączeniem trzech imion - "ma" Marzena, "ka" Kamila", "ma" Marta. Mama i córki. Obecnie najlepsze przyjaciółki, które wspólnie kroczą ścieżką mody w swoim wydaniu.

śledź nas na Instagramie